Top

قوانین و مقررات

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سالینور منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سالینور تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود.

سالینوربرای حریم شخصی‌ افراد احترام قائل است. بدین منظور اطلاعاتی‌ که از کاربران برای ثبت نام دریافت میشود به هیچ عنوان در اختیار شخص یا سازمانی قرار نخواهد گرفت و کاملا محرمانه است لازم به ذکر است با اعلام رضایتتان در مورد قوانین سالینور شما تایید می کنید که تبادل اطلاعات روی اینترنت به صورت کامل امن نبوده و سالینور تمام تلاش خود را به توجه به موارد ذکر شده در مورد حفظ و نگهداری اطلاعات نموده است. توجه داشته باشید سالینور قادر به تضمین امنیت اطلاعات شما نبوده و ریسک ناشی از انتقال اطلاعات در بستر اینترنت به عهده کاربر است.مسئولیت حفظ و نگهداری رمز عبور به عهده کاربر می‌باشد، لذا از در اختیار گذاشتن رمز عبور خود به افراد دیگر خودداری کنید. سالینور هم اکنون هیچ فروشگاهی ندارد، خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به روابط عمومی سالینوراطلاع دهید.

در صورت بروز مشکل در پردازش سفارش و یا انصراف کاربر، مبلغ پرداخت شده، بسته به انتخاب کاربر حد اکثر تا 7 روز کاری و پس از کسر هزینه های احتمالی به حساب مشتری(به شماره کارت یا حسابی که خرید از آن صورت گرفته) واریز و یا به درخواست خریدار اعتبار معادل آن را در حساب کاربری ایشان ذخیره خواهد شد و امکان استفاده در خرید بعدی از آن وجود خواهد داشت. جهت ارجاء کالای خریداری شده، کاربر باید حد اکثر تا 7 روز کاری پس از خرید به بخش "تماس با ما" در پنل کاربری خود مراجعه و تقاضای ارجاء کند، اپراتور های سالینور پس از بررسی درخواست با کاربر تماس خواهند گرفت. در زمان ارجاء سفارشات اگر دلیل ارجاء بروز اشتباهی از سوی مجموعه سالینور باشد هزینه ارجاء با مجموعه سالینور خواهد بود در غیر اینصورت کاربر می بایست هزینه ارسال را تقبل نماید.
در صورت داشتن هرگونه سوال درباره حقوق کاربران میتوانید با شماره تلفن و یا پست الکترونیک مجموعه ارتباط برقرار کنید.